دسته‌بندی نشده

راز موفقیت والیبال ژاپن فاش شد برنامه ریزی سامورایی ها از سال

مدیر تیم ملی والیبال مردان ژاپن می‌گوید که برای رشد تیم ملی این کشور آنالیزهای علمی صورت گرفته است.


به گزارش ایسنا و به نقل از رسانه ژاپنی فوکویی‌شیمبون، یویچی ناکاگایچی، ستاره پیشین تیم ملی والیبال ژاپن و مدیر تیم ملی مردان درباره موفق تیم ملی والیبال ژاپن در دانشگاه فوکوی سخرانی کرد.


یویچی ناکاگایچی که در سال ۲۰۱۶ به عنوان مربی تیم ملی مردان منصوب شد، در این جلسه به نخبگان دانشگاهی در خصوص رشد چشمگیر والیبال ژاپن گفت: ابتدا پنج تا هفت بازیکن کلیدی را برای تشکیل تیم انتخاب کردیم و سپس با توجه به ویژگی‌های آن بازیکنان، استراتژی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها انجام شد. با آنالیز SWOT  موفق شدیم ارزیابی سیستماتیک برای نقاط قوت و ضعف تیم ملی داشته باشیم و پس از فهم این موضوع  اقداماتی را برای تقویت تیم انجام دادیم. از جمله کارهایی که انجام شد استخدام مربیان خارجی و اعزام فعال بازیکنان جوان به تیم‌های خارج از کشور بود.


 وی در مورد مدیریت تیمی که برای اولین‌بار پس از ۲۹ سال در المپیک توکیو به جمع هشت تیم برتر رفت گفت: برای این رقابت‌ها از استراتژی دقیق و تحلیل SWOT که توسط شرکت‌ها برای تدوین استراتژی‌های مدیریتی استفاده می‌شود، استفاده کردیم.


او با نگاهی به نتایج بازی‌های المپیک توکیو، گفت: از نتایج خوشحالم و باید بگوییم که ژاپن متحدترین تیم جهان است.


به گزارش ایسنا،  تیم ملی والیبال ایران که در گروه A رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار داشت در بازی پنجم خود  به مصاف ژاپن رفت. این رقابت تمام آسیایی درحالی برگزار شد که هر تیم در صورت پیروزی می توانست به دور یک چهارم نهایی المپیک صعود کند. تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود با نتیجه ۳ بر ۲ از ژاپن شکست خورد تا از صعود به مرحله یک چهارم نهایی المپیک باز بماند.


مدیر تیم ملی مردان ژاپن در اولین نشست تحقیقاتی در “مرکز علوم سلامت و ورزش” که توسط دانشگاه فوکوی در آوریل سال گذشته تأسیس شد، سخنرانی خود را انجام داد. حدود ۶۰ نفر از جمله افراد فعال در سازمان‌های ورزشی و عموم مردم در این سخنرانی حضور داشتند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *