دسته‌بندی نشده

همسر شهید مدافع حرم هتاکان را بخشید

ایسنا/کرمانشاه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به صدور رای عوامل هتک حرمت به همسر شهید مدافع حرم در کرمانشاه به دلیل انجام فریضه امر به معروف، گفت: براساس رای صادره از سوی دادگاه، متهمین به حبس، پرداخت دیه و جریمه نقدی محکوم شدند که با اعلام رضایت همسر و فرزند این شهید، بخشیده شدند. 


شهرام کرمی در این خصوص اظهار کرد: طی هفته‌های گذشته همسر و دختر شهید حسین علیخانی از شهدای مدافع حرم در استان، مقابل درب منزل خود به دلیل انجام وظیفه شرعی و قانونی امر به معروف و نهی از منکر به دو خانم حرمت شکن بصورت محترمانه تذکر می‌دهند، اما متاسفانه این دو خانم و یک مرد که به همراه آنها بود، همسر شهید و دخترش را مورد هتک حرمت و ضرب و جرح قرار می‌دهند. 


وی افزود: بدنبال این حادثه و جریحه دار شدن احساسات مردم شهید پرور کرمانشاه، تحقیقات برای شناسایی این افراد هتاک در دستور کار قرار گرفت و هر سه آن‌ها بازداشت شدند. 


رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای این افراد، عنوان کرد: رسیدگی به این پرونده در دستگاه قضایی کرمانشاه در دستور کار قرار گرفت و در نهایت رای پرونده آن‌ها صادر شد. 


رییس کل دادگستری استان کرمانشاه اظهار کرد: متهمین به اتهام توهین، ورود به عنف و ایراد صدمه بدنی عمدی به دادگاه معرفی شده بودند و پرونده آن‌ها مورد رسیدگی قرار گرفت. 


کرمی افزود: در نهایت پس از بررسی دقیق و همه جانبه موضوع و تایید و تفهیم عناوین اتهامی، رای پرونده در شعبه ۱۱۲ کیفری استان صادر شد که طبق قانون و رای صادره از سوی دادگاه، متهمین به حبس، پرداخت دیه، تبعید و جریمه نقدی محکوم شدند. 


وی خاطرنشان کرد: پس از اعلام رای دادگاه، همسر و فرزند این شهید مدافع حرم، با مناعت طبع از حق قانونی خود گذشت کرده و با اعلام رضایت آنها پرونده با قرار موقوفی بایگانی شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *